20180723_113555
20180723_113555

press to zoom
DSC_0127 (2)
DSC_0127 (2)

press to zoom
Banias Waterfull
Banias Waterfull

press to zoom
20180723_113555
20180723_113555

press to zoom
1/9
 

טיולים בצפון הארץ

מוטב לראות משהו פעם אחת מאשר לשמוע עליו אלפי פעמים

 

הגליל, חבל ארץ עשיר המחבר בין נופים, אנשים ותרבויות. יש בגליל איזה קסם מיוחד שתמיד משך אותי אליו. מיצד אחד השקט והשלווה . .

 המתקיימים בין עצי זית, חורש ים תיכוני ומטעים אינסופיים, ומיצד שני טבע נועז המתגלא כמפל גועש בעמק החולה

,

המגוון שבטבע, הנוף ההררי, העמקים הפוריים, כל אלה הביאו איתם גם מגוון אנושי מיוחד ומרתק. ברמה אנתרופולוגית אנו נפגוש בגליל קבוצות אתניות שונות, שפות שונות, דתות שונות אך גם ברמה ההיסטורית ישנו מגוון של אתרים בהם אנו יכולים להעיף מבט אל עבר הקרוב, מושבות הראשונים ומייבשי הביצות, אך גם אל  תרבויות עתיקות יומין אשר התקיימו לאורך אלפי שנים והיו חלק מהנוף הגליל המיוחד. 

אנו מזמינים אתכם לצאת איתנו לדרך ולגלות את הפסיפס הגלילי המחבר את ההר והים, את העיר והכפר,  את הטבע והאדם, את הטעמים והנופים, את הסיפורים ואת מגוון האטרקציות שיש לגליל להציע. .

להלן חלק מהסיורים שאנו מציעים:

טיולי מים מודרכים

תארזו סנדלים, תיק קטן, קצת מים ותתכוננו לחווית הליכה בלתי נשכחת! בימי הקיץ החמים נוביל אתכם לחוויה בלתי נשכחת בפלגי המים של הגולן והגליל העליון. אנו נטייל ביובלי המים הקסומים במסלולים רטובים חלקן מהמסלולים מוכרים יותר וחלקם סודיים לחלוטין.

אנחנו מכירים את מסלולי המים הכי חווייתיים, הכי יפים, ויודעים להתאים את מסלולי המים לצרכים ולרמה שלכם.

הצוות שלנו יתכנן את כל האופרציה, רשת הביטחון ואם תרצו גם פיקניק שטח מפנק בפינות קסומות. הסיורים יהיו מטובלים בסיפורים והדרכות, חידונים והפעלות.​

רק תבואו ואנחנו נדאג ליום חוויתי שלא תשכחו!!

Stream-men-and-women.jpeg

סיפורה הלא מצונזר של בניאס, לא רק  נחל (18+) תבינו כשתגיעו! 

בסיור באחד הנחלים היפים בארצנו. נחווה את יופיים של מפלים, צוקים ויערות של ארץ פלגי המים המכילים אתרים היסטוריים וארכיאולוגיים מרתקים. מחורבות מקדשים עתיקים ופולחן פגאני שוקק,  דרך סיפורים מטובלים למבוגרים ועד ארמונות של מלכים יהודים בני 2000 שנה ומעורבותו של המלך אגריפס במרד הגדול נגד

הרומאים.

נבקר טחנת הקמח הקדומה ביותר שפועלת במרחב ונלמד על האדם, החי והצומח והסימביוזה שלהם.

 

הידעתם - בניאס טומנת בחובה משמעות הסיטורית בקנה מידה עולמי, רוצים לדעת למה? הרשמו לסיור.

שמורת-טבע-מעיינות-הבניאס-1.jpeg

זו לא אירופה, זו מג'דל שמס - סיור קולינארי ברמת הגולן

לגעת, להריח, לטעום וללמוד על החיבור בין האדם למקום, לנטיעה וקצירת הפירות. מג'דל שמס, ביירות של רמת הגולן, הכפר הדרוזי הגדול ביותר בגולן ועשיר ביותר מבחינה קולינארית. במהלך הסיור נכיר את סיפורם של הדרוזים ויותר מכך נכיר את האנשים דרך מפגשים וטעמים. בחדר האפיה של נאול נטעם כבושים ופינוקי פיתות דרוזיות מעשה ידיה המוכנות על טאבון אותנתי. נבקר בקפה סינדיאנה – נבק בחנות התבלינים ומתחם העץ על שמו הקפה. נבקר במאנקיש של סאמר – כי אי אפשר בלי מאפיה מקומית ומדהימה. נבקר בבתי אומנים, תחנת הקמח ובית הבד העתיקים ונאכל ארוחה מסורתית כיד המלך אצל משםחה קומית

כמובן - נקנח בכנאפה הטעים ביותר ממצריים ועד ביירות

majdal.jpeg

טיולי אופניים בעמק החולה

בעמק החולה מגוון טיולי אופניים המפגישים בין הטבע לאדם, בקלילות ונעימות. ישנם מסלולים משפחתיים בשבילים נסתרים לאורך הנחלים אשר נושקים למטעים ופרדסים קסומים בריח הדרים.

 במהלך הרכיבה נאזין ברוגע לפכפוך המים אך גם לצחוק ילדים מתרחצים בנחלים וכמובן לסיפורי העמק החולה הקסום. 

 

23b46b5107f669d9131ea4ecc279f1d5.jpeg

תל דן - רבותיי ההסטוריה חוזרת

בסיור זה אנו נצעד בין שבילי גן עדן, לצד פלגי מים מפכפכים וצמחייה עבותה. ופתאום מבעד לשיחים נגלה אתר ארכיאולוגי מהמרשימים ביותר בארץ אשר משמר שרידים של מזבח אמיתי מימי התנ"ך!!

 

בנוסף, נבין מדוע יהודה וישראל הפכו לממלכות נפרדות ולמה דווקא בדן ירבעם בחר מרכז פולחני ומנהלי לעלייה לרגל. 

לכמובן איך לא, נדון יחד בשאלה הפילוסופית - האם ההסטוריה לעולם חוזרת? אולי אפשר לעצור את הגלגל 

 

DSC_7669-e1512579053252.jpeg

נצרת שלא הכרתם - קולינאריה ותרבות

נצרת, עיר של אמונה ומגוון אנושי מדהים, נוצרים ומוסלמים, כנסיות ומסגדים, מעמדה הקדשו של נצרת בעולם הנוצרי הפך אותה למוקד של עלייה לרגל וקדושה. כמוקד של צליינות היא התפתחה והיום היא מציעה את אחד מהשווקים הססגוניים ביוצר בארץ עם ריחות נפלאים וטעמים בלתי רגילים. במהלך הסיור בעיר אנו נבקר באחת הכנסיות הקדושות ביותר בעולם הקתולי וללא ספק הייחודיות ביותר בעולם, נפגוש אנשים, בעלי מלכה מסעדנים ומוכרי שווקים. בסיור זה תבינו מדוע נצרת הפכה להיות מרכז של תרבות וקולינאריה מרתק ומהנה

tmunas_10_i.jpeg

עכו של מעלה ועכו של מטה

עכו, עיר נמל הנמל המרכזית והשער של כנען העתיקה,  עדיין עיר נמל שוקקת חיים, צבעונית ומתחדשת. 

אנו נבקר בעכו שלמעלה ועכו של מטה, מאולמות האבירים הענקיים ותעלות מילוט תת קרקעיות אל השוק המרתק והאמנות העכשוית. נטייל במרינה והנמל העתיק ואפילו נלך על החומות של העיר העתיקה. 
נדבר על נושאים מרתקים, מי היה דאהר אל עומר ואיפה העין של חיים פרחי היועץ היהודי של השליט האגדי אל ג'אזר, ומה עושה שערה מזקנו של מוחמד במסגד היפיפה של עכו? 

 מדוע נפוליאון הכל יכול הפסיד דווקא כאן במערכה על עכו וראה את תחילתו של הסוף. 

וכמובן, אי אפשר מבלי טעימות קולינאריות - הרי זה חלק מהכיף! 

234175ad664c299a6070beb8d5893507_16112011181947.png

תל יודפת והתיישבות קוסמית בהררית

בסיור רגלי מרתק בגליל התחתון נגלה היסטוריה סוערת מתקופת המרד הגדול וחורבן בית המקדש ה-2. סיפורי הלחימה של מעטי היהודים כנגד הצבא הרומי האדיר יעוררו בכם פליאה וסקרנות. סיפורי הקרב מתועדים לפרטי פרטים על ידי כתביו של יוסף בין מתתיהו אשר היה מפקד הגנת המעוז היהודי ביודפת. לאחר טיפוס מעורר אל מול נוף גלילי משובח נעפיל  לתצפית מדהימה מפסגת הר עצמון, ונגלה נוף מרהיב מים אל ים. בהמשך המסלול נגיע למעיינות על הר עצמון. נמשיך ליישוב הררית, בו התיישב גרעין שהתחייב לעסוק במדיטציה כאורח חיים, ביישוב נבנו בתים רבים על פי עקרונות "הסטפדיה וודה – שיטת הידע המושלם בשפת המזרח, הבתים נבנו בשילוב ידע קוסמי ושיטות ארכיטקטורה סולאריות וחדישות, המתחשבות באקלים והמיקום כחלק מהשיקולים לבניית הבית.

2-4.jpeg

צפת עיר הסוד והקבלה

היכונו לחוויה רוחנית!

צפת, אחת מארבע ערי-הקודש, שוכנת בלב הגליל העליון.    עיר עתיקה והררית המחוברת לסביבתה, ויותר מכך היא מחוברת אל העולמות העליונים בעבותות של רוחניות ויצירה. זו עיר שהגשמי והרוחני נפגשים בה ומתערבבים זה בזה. זו העיר שבסוף המאה ה-16 נפגשו בה כמה מגדולי היהדות ויצרו בה יצירות מופת רוחניות שבלעדיהן לא ניתן להבין את היהדות של זמננו. האווירה המיוחדת של צפת נוגעת בכל מי שמבקר בה. היופי של הר מירון שנשקף ממנה, הסמטאות הציוריות והאופי הסובלני והמחבק של התושבים מוסיפים לחוויה. הוסיפו לכך אומנים ובעלי מלאכה, אתרים נפלאים, מסעדות, יצרני גבינות ויקבים וכמובן שפע סיפורים ואגדות – כל אלו יהפכו את הסיור בצפת לחוויה רוחנית ובלתי נשכחת.

העיר-העיקה-צילום-טלי-בן-אברהם-4-scaled.jpeg

ויה פראטה

תהדקו חגורות, אנחנו הולכים כאן על הקצה! 

ויה פראטה טיול על המצוק רכס רמים

ממנרה עד סוף המצוק

חווית אקסטרים חדשה בארץ – מסלול ויה פראטה – דרך הברזל (Via Ferrata):

מסלול המשלב טיפוס והליכה על מצוק, יתדות, ומעבר על הגשרים, בצורה מאובטחת לכבלים המותקנים במצוק. מעין פארק חבלים בטבע מול נוף מקסים של אצבע הגליל, החרמון ועמק החולה.

בסיום הויה פראטה – סנפלינג מהמצוק – חוויה של גלישת מצוקים (סנפלינג) מגובה של כ- 20 מטרים.

ויה פרטאה.jpeg

סיור במושבת הראשונים ראש פינה

מושבת הראשונים ראש פינה הינה מושבה יפיפה למרגלות רכס הרי נפתלי. נתחיל ב"תצפית נמרוד" אל מול נוף עוצר נשימה המשקיף לעמק החולה ונדבר על המרחב הגאוגרפי והאתגרים שהוא הביא איתו לחלוצי ראש פינה. נדבר על רוח תקופת היישוב הישן והמעבר לאנשי העלייה הראשונה וכמובן הקמתג'עוני וראש פינה. משם נרד ונתחיל בסיור ברחוב הראשונים, בגרך המבנים יספרו לנו את סיפור המושבה ורוח התקופה. בין המבנים: בית המורה, מלון שוורץ, בית הכנסת, בית פרופסור מר עד שנגיע לבית הפקידות. בבית הפקידות נדבר על הקשר המורכב בין איכרי ראש פינה לפקידות הברון רוטשילד. נסיים את הסיור בגני הברון רוטשילד.  ייתכן ונשלב עצירה קצרה אל מול בית דוברובין, חווה חקלאית יפיפה ופסטורלית האוצרת בתוכה סיפור מיוחד וטרגי על חלוציות, חלומות והקושי בדרך להגשמתם.

 

caef25a58cbb3a178ecd8d91c678d958.jpeg
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Image by Torbjorn Sandbakk
Group-2.png

מעוניינים בפרטים על הטיול?
050-5834675 השאירו פרטים למטה או התקשרו